NIEBEZPIECZNE ŚRODKI BIOLOGICZNE  
 
     
 
KOREAŃSKA GORĄCZKA KRWOTOCZNA
Rodzaj: WIRUS
Rozsiewanie: Aerozol
Przenoszenie: Brak
Zarażanie: Wysoka
Inkubacja: 4-42 Dni
Czas trwania: Dni do tygodni
Śmiertelność: Umiarkowana
Szczepionki: Eksperymentalna
Leczenie: Efektywne
Przeciwciała: Nie
Charakterystyka: Koreańska gorączka krwotoczna (KHF) jest jednym z grup bardzo ciężkich, podobnych klinicznie chorób jako gorączka krwotoczna z zespołem nerkowym (HFRS). KHF jest spowodowana przez wirus Hantaan, hantavirus w rodzinie Bunyaviridae. Inne wirusy, które powodują HFRS Bunyaviridae zawierają wirusy Puumala, Dobrava, i Seulu. W obu Amerykach, wirusy z tej samej rodziny mogą powodować różnego rodzaju choroby płuc.
Objawy: Pierwsze objawy mogą być intensywne: bóle głowy, wysoka gorączka, silne bóle brzucha i z powrotem ból, nudności, wymioty, zaczerwienienie twarzy, zapalenie oczu, wysypka i punkcikowate wybroczyny (czerwona wysypka ze względu na dostrzeżone krwawienia z naczyń włosowatych w skórze). Następnie obniżenie ciśnienia krwi, wstrząs ostry, drastyczny spadek produkcji w moczu, zwiększenie szczelności naczyń (krwotok z naczyń krwionośnych), niewydolność nerek i śmierć.
Profilaktyka: Nie ma szczepionki zatwierdzonej przez FDA w celu zapobiegania KHF. Dlatego kontrola gryzoni jest głównym punktem strategii zapobiegania koreańskiej gorączki krwotocznej.

<- Powrót
 

W celu znalezienia informacji proszę wybrać kategorię substancji i wpisać jej nazwę lub rodzaj.

    - Substancje niebezpieczne
    - Substancje biologiczne

Nazwa:  
Rodzaj:  
     
 
© Copyright 2000 - 2021 CZK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama i cennik  Polityka prywatności